LESi foorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LESi foorum

Luksemburgi Eesti Selts www.les.lu


2 posters

    lasteaed Luksemburgis

    avatar
    realterego


    Postituste arv : 4
    Join date : 31/03/2008

    lasteaed Luksemburgis Empty lasteaed Luksemburgis

    Postitamine  realterego Nelj Apr 24, 2008 6:01 pm

    mis lasteaias käivad teie lapsed? mul on väike poeg, ja ma tahaks ta aasta pärast lasteaeda panna, kuid ei ole veel otsustanud, millesse. kas kellelgi käib laps Sunflower lasteaias? (http://www.sunflower.lu/) see olevat ainuke ingliskeelne lasteaed Luksemburgis.

    iga päev sõidan mööda mingit lasteaeda tänaval rue de Kirchberg. kas kellelgi käib laps seal? mis keeles nad seal räägivad?
    avatar
    Andres


    Postituste arv : 6
    Join date : 29/03/2008
    Asukoht : Luxembourg

    lasteaed Luksemburgis Empty Re: lasteaed Luksemburgis

    Postitamine  Andres Nelj Apr 24, 2008 7:04 pm

    Rue de Kirchbergil asuv lasteaed on rahvusvaheline (Creche International). Seal minu arust räägitakse luksemburgi keelt, aga ehk ka prantsuse ja inglise, tuleb koha pealt küsida. Selliseid lasteaedu on linnas veel, neil on isegi mingi oma ühendus. Mu slovakist naabri laps käis Sunfloweris, nemad olid küll rahul. Nagu sa mu keeleartiklist eeldada võid, panen mina oma lapse Luksemburgi linna kommunaalsesse luksemburgikeelsesse lasteaeda. Õigemini garderiesse (pooleks päevaks), kuna mu abikaasa tööl ei käi ja siis terveks päevaks ei võeta.

      Reede Mai 17, 2024 10:44 am