LESi foorum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
LESi foorum

Luksemburgi Eesti Selts www.les.lu


2 posters

    luksemburgi keel

    avatar
    realterego


    Postituste arv : 4
    Join date : 31/03/2008

    luksemburgi keel Empty luksemburgi keel

    Postitamine  realterego Kolm Apr 23, 2008 6:31 pm

    tere kõigile!

    täna pandi mulle pahaks, et ma tahtsin ise foorumit, nüüd aga ei kirjuta midagi Smile vot mõtlesin välja küsimuse, mida saaks siin arutada.

    kas teil on plaanis luksemburgi keelt õppida, või te arvate, et ka ainult prantsuse keelega saab hästi hakkama? muidugi on küsimus kõigepealt neile, kes siia alaliselt või pikaks ajaks elama tulid. mina isiklikult arvan, et riigikeele õppimine on märk austusest riigi ja selle rahva vastu, eriti sellise väike ja tolerantse rahva puhul nagu luksemburglased. mulle ei meeldi ka, kui keegi hakkab luksemburglaste üle naeru tegema, et neil olevat vastik keel, peaaegu olematu kultuur, et neil ei ole rahvuslikku eripära vms. minu arust peab neid inimesi, kes su kõrval elavad, vähemalt austama, kui juba mitte armastama... mida austatud foorumi lugejad sellest arvavad?
    avatar
    Andres


    Postituste arv : 6
    Join date : 29/03/2008
    Asukoht : Luxembourg

    luksemburgi keel Empty Re: Luksemburgi keel

    Postitamine  Andres Nelj Apr 24, 2008 11:55 am

    Mina arvan, et loomulikult tuleks luksemburgi keel ära õppida, kui kavas pikemalt siia jääda. Ega muidu ikka luksemburglased sind täielikult omaks ei võta. Mul muidugi hea rääkida, kuna oskan ise saksa keelt. Prantsuse keelt ma see-eest ei oska ja nii tunduski mulle lihtsam luksemburgi keelt õppida. Käisin möödunud suvel intensiivkursusel ja ma küll ei ütleks, et see keel nii kole on. Tegelikult isegi täitsa huvitav Very Happy .
    avatar
    realterego


    Postituste arv : 4
    Join date : 31/03/2008

    luksemburgi keel Empty Re: luksemburgi keel

    Postitamine  realterego Nelj Apr 24, 2008 6:05 pm

    ----> andres
    kuid kas see sind tõepoolest häiriks, kui luksemburglased sind omaks ei võtaks? )
    mina näiteks ei näegi neid kuskil, suhtlen samasuguste immigrantidega nagu minagi.
    luksemburglasi on selles linnas raske leida Smile
    avatar
    Andres


    Postituste arv : 6
    Join date : 29/03/2008
    Asukoht : Luxembourg

    luksemburgi keel Empty Re: Luksemburgi keel

    Postitamine  Andres Nelj Apr 24, 2008 6:45 pm

    realterego kirjutas:----> andres
    kuid kas see sind tõepoolest häiriks, kui luksemburglased sind omaks ei võtaks? )
    mina näiteks ei näegi neid kuskil, suhtlen samasuguste immigrantidega nagu minagi.
    luksemburglasi on selles linnas raske leida Smile

    No ikka häiriks. Ma sooviks küll oma elukohariigi ühiskonda integreeruda. Kuigi siin on immigrante väga palju, võib siiski ka luksemburglasi igal sammul leida. Ma näiteks tahaks kah külapeole (oma linnaosa peole) minna ja seal kohalikega koos õlut juua ja nendega juttu ajada, kuid kui ikka nende keelt ei oska, suhtutakse sinusse hoopis teisiti Sad .

    Sponsored content


    luksemburgi keel Empty Re: luksemburgi keel

    Postitamine  Sponsored content

      Similar topics

      -

      Reede Mai 17, 2024 1:44 pm